KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14035354
nr 1403 5354
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
"Falskspelare", Signerad. Akvarell. Motivet: 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x61
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:13:01
1.000 kr
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz